Ana içeriğe atla

Limonlu Soğuk Çay Nasıl Yapılır?

Geçtiğimiz günlerde bir tarif deneyip, paylaşmıştım. Bugün de farklı bir yöntemle limonlu soğuk çay denedim. Bu seferki daha güzel oldu sanki.

Kullandığım malzemeler,

Yarım litrelik buz kalıbı,
3 tatlı kaşığı Türk çayı
3 adet limon
4 yemek kaşığı şeker
Bir tutam nane

1-Önce çayımızı demliyoruz. Demleme süresi 15 dakika.
2-Çay demlenirken 2 adet limonu sıkıp, suyunu sürahimize boşaltıyoruz.
3-Üstüne 3. limonu dilimleyip için atıyoruz.
4-Üstüne naneleri atıyoruz.
5-Çayımız demlendikten sonra çayı düzüp, karışıma ekliyoruz.
6-Üstüne şekeri de ekledikten sonra.
7-Buz kalıplarını ekleyip karıştırıp buz dolabında 1 saat kadar bekletip.

Bir güzel tüketiyoruz :)


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Scratch nedir? Ne işe yarar

Scratch yazılım geliştirme platformu ve programlama dili çocukların bilgisayar programlamaya ilk adımları atmalarını sağlamak amacıyla geliştirilmiştir.


Uygulama yaratmak ve site hakkında bilgi için http://scratch.mit.edu/ adresini ziyaret edin. Benim hoşuma gitti bu site..

Uygulamaya EBA üzerinden de ulaşabilirsiniz.

EBA Scratch

Hastaneye yatışı yapmadan önce yanınıza almanız gereken eşyalar

Hastaneye yatmadan önce valizimi hazırlarken bana lazım olacak eşyaların listesini yaparım. Valize yerleştirdiğim eşyaları listede üstünü çizerim ki unuttuğum bir şey olmasın. 6 ayda bir hastaneye yatan tecrübeli birisi olarak hem kendime hatırlatıcı hem de size fikir olsun diye buraya not düşüyorum.
Valizde olması gerekenler listesi :
Banyo HavlusuPijama takımı (alt üst ayrı ayrı da eklenebilir. )İç çamaşırıÇorapBardakDuş jeliBanyo LifiSaç için şampuanKullandığınız ilaçlarIslak mendilPeçeteDiş macunu + diş fırçasıTelefon şarj aletiKulaklıkOkumak için kitapİsteğe bağlı karalamak icin kağıt + kalemHastane dosyanız belgeler vsSu BardağıHastane içinde kullanacağınız terlikTraş için köpük + jılet Bunlara ek olarak ekstra malzemeler eklenebilir isteğe ve kullanıma bağlı değişebilir. Ben küçük bir valiz yanında sırt çantam ile gidiyorum. Valize sığmayanlar olmayınca sırt çantama yerleştiriyorum.