Ana içeriğe atla

Whatsapp kullanmama nedenlerim


Dün twitterda bir haber gördüm. Bu haber, güvenli mesajlaşma uygulama haberiydi, haberde uygulama tanitiliyordu. Bu  uygulamanın adı : Wiper: Güvenli Arama ve Mesaj. Haberi okuduktan sonra telefona indirdim, kurdum. Uygulamayı kullanabilmek için, uygulama sizden telefon numarası ve mail adresi istiyor. Bunları girdikten sonra mail kutunuza aktivasyon kodu geliyor. Henüz sms sistemine geçmemişler.

Uygulama mesajlaşma uygulaması ama için müzik dinleyebiliyorsunuz, youtube üzerinden dinletiyor müzikleri. Sadece bu özelliği hoşuma gitti. Bunun dışında klasik metin gönderme var. Sesli görüşmeyi denedik, berbattı gelişmesi lazım. Uygulamanın güvenliği dediği şu gönderdiğiniz mesaj ya da fotoğrafı kendi mesajdan silerken, karşı tarafın telefonundan silebiliyorsunuz. Bunun yanında uygulamayı kullanırken, ekran görüntüsü almanız engellenmiş.

Bu uygulamadan memnun olmayınca, Viber'i tekrar yükledim. Sesli görüşmesini denedim, ses kalitesi muazzam güzel. Görüntülü görüşme özelliğinide beğendim. Bunda da gruplar oluşturabiliyorsunuz, bas konuş özelliği bulunmakta. Viberout özelliği de var ama kullanmadım. En önemlisi de ücretsiz olması. Viber gibisi yok..

Whatsapp'ı neden bıraktım. Viber e göre eksileri: sesli ve görüntülü görüşme olmaması, bir yıllık kullanımdan sonra ücretli olması. Whatsapp'ın yaptığının, fazlasını yapıyor.

Siz hala Viber kullanmıyorsanız, bir inceleyin derim.
Android, iPhone, Windows Phone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Scratch nedir? Ne işe yarar

Scratch yazılım geliştirme platformu ve programlama dili çocukların bilgisayar programlamaya ilk adımları atmalarını sağlamak amacıyla geliştirilmiştir.


Uygulama yaratmak ve site hakkında bilgi için http://scratch.mit.edu/ adresini ziyaret edin. Benim hoşuma gitti bu site..

Uygulamaya EBA üzerinden de ulaşabilirsiniz.

EBA Scratch

Hastaneye yatışı yapmadan önce yanınıza almanız gereken eşyalar

Hastaneye yatmadan önce valizimi hazırlarken bana lazım olacak eşyaların listesini yaparım. Valize yerleştirdiğim eşyaları listede üstünü çizerim ki unuttuğum bir şey olmasın. 6 ayda bir hastaneye yatan tecrübeli birisi olarak hem kendime hatırlatıcı hem de size fikir olsun diye buraya not düşüyorum.
Valizde olması gerekenler listesi :
Banyo HavlusuPijama takımı (alt üst ayrı ayrı da eklenebilir. )İç çamaşırıÇorapBardakDuş jeliBanyo LifiSaç için şampuanKullandığınız ilaçlarIslak mendilPeçeteDiş macunu + diş fırçasıTelefon şarj aletiKulaklıkOkumak için kitapİsteğe bağlı karalamak icin kağıt + kalemHastane dosyanız belgeler vsSu BardağıHastane içinde kullanacağınız terlikTraş için köpük + jılet Bunlara ek olarak ekstra malzemeler eklenebilir isteğe ve kullanıma bağlı değişebilir. Ben küçük bir valiz yanında sırt çantam ile gidiyorum. Valize sığmayanlar olmayınca sırt çantama yerleştiriyorum.