Ana içeriğe atla

Yıllar Sonra Super Mario

Yıllar sonra Super Mario oyununu bilgisayarımda oynamak kadar zevkli birşey yoktu. Pek oyun oynamasamda en sevdiğim oyun Super Mario dur. Eskiden tv ye bağlanan atarilerde oynanırdı. Şimdiler bilgisayarınızda emulator yardımıyla Super Mario oynanıyor.


Kısa bir araştırma sonrası Nestopia adında Emulator buldum. Emulator C++ ile yazılmış bu arada. Çok hoşuma gitti. Bende ki joypad ile oynamak istiyordum ve oynadım. Ayar kısmından onuda ayarlayabiliyorsunuz. Allta emulatoru indirmeniz için link verdim. Linke tıklayıp emulatoru indikten sonra, emulatoru açın Options menüsünden input a tıklayın .. Bu menü açılıyor


Buradan joypad (oyun kolu) ayarlarınızı yapıyorsunuz. Sıkıştırılmış klasörde Super Mario oyunuda koydum unutmadan belirteyim. Oyunu da File> Open menüsünden açabiliyorsunuz.

Oyunu indirme linki : bit.ly/154OY2v

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Scratch nedir? Ne işe yarar

Scratch yazılım geliştirme platformu ve programlama dili çocukların bilgisayar programlamaya ilk adımları atmalarını sağlamak amacıyla geliştirilmiştir.


Uygulama yaratmak ve site hakkında bilgi için http://scratch.mit.edu/ adresini ziyaret edin. Benim hoşuma gitti bu site..

Uygulamaya EBA üzerinden de ulaşabilirsiniz.

EBA Scratch

Hastaneye yatışı yapmadan önce yanınıza almanız gereken eşyalar

Hastaneye yatmadan önce valizimi hazırlarken bana lazım olacak eşyaların listesini yaparım. Valize yerleştirdiğim eşyaları listede üstünü çizerim ki unuttuğum bir şey olmasın. 6 ayda bir hastaneye yatan tecrübeli birisi olarak hem kendime hatırlatıcı hem de size fikir olsun diye buraya not düşüyorum.
Valizde olması gerekenler listesi :
Banyo HavlusuPijama takımı (alt üst ayrı ayrı da eklenebilir. )İç çamaşırıÇorapBardakDuş jeliBanyo LifiSaç için şampuanKullandığınız ilaçlarIslak mendilPeçeteDiş macunu + diş fırçasıTelefon şarj aletiKulaklıkOkumak için kitapİsteğe bağlı karalamak icin kağıt + kalemHastane dosyanız belgeler vsSu BardağıHastane içinde kullanacağınız terlikTraş için köpük + jılet Bunlara ek olarak ekstra malzemeler eklenebilir isteğe ve kullanıma bağlı değişebilir. Ben küçük bir valiz yanında sırt çantam ile gidiyorum. Valize sığmayanlar olmayınca sırt çantama yerleştiriyorum.