Ana içeriğe atla

Microsoft Access ile Java’da Kayıt Örneği

Merhaba,
Microsoft Access ile Java’da Kayıt Örneğini kodladım. Kodlamanın öncesinde bir kaç ayar yapmanız gerekiyor. ODBC ayarları bu ayarlar windows kullanan arkadaşlar içindir.

Öncelikle Microsoft Access ile bir boş veritabanı açıyoruz. Tablomuza 2 sutun ekliyoruz. adı ve soyadı sutunu olsun. Tablomuzun ismini tablom diye kayıt ettim. Veritabanını bir yere kayıt ettikten sonra Denetim masasını açıyoruz.

Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Veri Kaynakları (ODBC) yi açtıktan sonra Sistem DSN sekmesine geliyoruz. Ekle butonuna tıklayıp veritabanına bağlantı oluşturacağız.

Ekran görüntüsündeki gibi Microsoft Access Driver ‘i seçip son a tıklıyoruz. Veri kaynağı adını giriyoruz. Ben omer yaptım. Siz dilediğinizi yazın. Veritabını seç butonundan veritabınını bulup seçiyoruz tamam a tıkladıktan sonra bağlantı ayarı bitiyor, kodlamaya geçiyoruz.

Kodları TXT dosyasına kayıt ettim, indirip inceleyebilirsiniz.

TXT dosyasını indirmek için tıklayın.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Scratch nedir? Ne işe yarar

Scratch yazılım geliştirme platformu ve programlama dili çocukların bilgisayar programlamaya ilk adımları atmalarını sağlamak amacıyla geliştirilmiştir.


Uygulama yaratmak ve site hakkında bilgi için http://scratch.mit.edu/ adresini ziyaret edin. Benim hoşuma gitti bu site..

Uygulamaya EBA üzerinden de ulaşabilirsiniz.

EBA Scratch

Hastaneye yatışı yapmadan önce yanınıza almanız gereken eşyalar

Hastaneye yatmadan önce valizimi hazırlarken bana lazım olacak eşyaların listesini yaparım. Valize yerleştirdiğim eşyaları listede üstünü çizerim ki unuttuğum bir şey olmasın. 6 ayda bir hastaneye yatan tecrübeli birisi olarak hem kendime hatırlatıcı hem de size fikir olsun diye buraya not düşüyorum.
Valizde olması gerekenler listesi :
Banyo HavlusuPijama takımı (alt üst ayrı ayrı da eklenebilir. )İç çamaşırıÇorapBardakDuş jeliBanyo LifiSaç için şampuanKullandığınız ilaçlarIslak mendilPeçeteDiş macunu + diş fırçasıTelefon şarj aletiKulaklıkOkumak için kitapİsteğe bağlı karalamak icin kağıt + kalemHastane dosyanız belgeler vsSu BardağıHastane içinde kullanacağınız terlikTraş için köpük + jılet Bunlara ek olarak ekstra malzemeler eklenebilir isteğe ve kullanıma bağlı değişebilir. Ben küçük bir valiz yanında sırt çantam ile gidiyorum. Valize sığmayanlar olmayınca sırt çantama yerleştiriyorum.